Brutální vedro i lékař v akci. Výhru Djokoviče slavil i Štěpánek s Agassim

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šestinásobný vítěz Australian Open Novak Djokovič vyhrál po půlroční pauze i druhý zápas, v horku v Melbourne vybojoval vítězství 4:6, 6:3, 6:1, 6:3 nad Gaëlem Monfilsem. Třicetiletý srbský tenista, do jehož trenérského týmu patří od závěru minulého roku Radek Štěpánek, porazil o rok staršího Francouze i v patnáctém vzájemném duelu.

Fyzickou kondici obou hráčů důkladně prověřilo australské vedro. Teplota vzduchu dosáhla dnes svého maxima 39,9 stupně Celsia, na povrchu kurtu naměřili ještě o třicet stupňů více.
Větší problémy s horkem měl podle všeho Monfils, jenž se trápil především ve druhém setu.

Francouz opakovaně žádal rozhodčího, aby hráčům nechal více než obvyklých 25 sekund pauzy mezi výměnami, a zavolal si i lékaře, protože se mu točila hlava a bylo mu špatně.

"Čtyřicet minut jsem na kurtu trpěl," řekl novinářům Monfils poté, co se zchladil ve studené vaně.

Radek Štěpánek a Andre Agassi slaví Djokovičův postupFoto ČTK

Djokovič po vyhraném druhém setu doslova prolétl třetím, ale jeho francouzský soupeř se vzpamatoval a ve čtvrté sadě ještě kladl tuhý odpor. V desátém gamu odvrátil Monfils tři mečboly, než Djokovič ukončil zápas volejem.

"Bylo to brutální," uvedl Djokovič, jenž v Austrálii hraje po potížích s loktem s kompresním rukávem. "Věděl jsem, že to bude velká výzva pro nás oba. Gaël patří k nejlépe atleticky vybaveným hráčům v našem sportu. Šlo o to vydržet a využít každou příležitost," řekl bělehradský rodák, jehož příštím soupeřem bude Španěl Albert Ramos.