TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jednadvacetiletá česká tenistka Barbora Krejčíková si v Norimberku zahraje poprvé semifinále turnaje WTA. V dramatickém čtvrtfinále s domácí Němkou Carinou Witthöftovou odvrátila pět mečbolů a zvítězila po dvou a půl hodinách 3:6, 6:3 a 7:6.

Krejčíkové, která v Norimberku začala v kvalifikaci, v předchozích dnech pomohla k postupu zranění soupeřek. V pondělí skončil předčasně její zápas s Rumunkou Alexandrou Cadantuovou, ve středu jí skrečovala utkání Němka Laura Siegemundová s poraněným kolenem.

Dnes byla rodačka z Brna ve třetím setu na pokraji porážky, ale po odvrácení pěti mečbolů za stavu 5:6 ovládla tie-break jasně 7:2. Ve světovém žebříčku se z 254. místa posune do druhé stovky, zhruba ke 170. pozici.

V pátečním semifinále si Krejčíková zahraje buď proti druhé nasazené Julii Putincevové z Kazachstánu, nebo proti Rumunce Monice Niculescuové. Jejich maratonský zápas byl ve třetím setu za stavu 4:4 přerušen pro tmu.