Halové mistrovství ČR žen 2016

napsal briza 24.11.2015

Halové mistrovství ČR žen 2016 se již poněkolikáté hraje v asi nejlepší české tenisové hale v Milovicích. Z kvalifikace postoupily Melounová, Cváčková, Züglerová a Tereza Procházková. Nejvýše nasazenou hráčkou hlavní soutěže je mistryně ČR 2015 Pernilla Mendesová, druhou nasazenou je Kristýna Hrabalová. Výsledky: hlavní soutěž, kvalifikace. Fotogalerie.

Pernilla Mendesová

Mendesová – Slivová 6:0, 6:1
Pernilla předvedla svůj plynulý tenis, kdy hraje na základní čáře a rozděluje míče po rozích. Markéta Slivová si takový kotel nezasloužila i když soupeřka byla výrazně lepší.

Horáková – Züglerová 7:5, 6:1
Vítězka západočeského přeboru žen Lucka Züglerová prošla kvalifikací a i proti Nikole Horákové předvedla svůj agresivní švihový tenis. Nikola Horálová hrála solidně.

Rutarová – Vančurová 6:1, 6:1
Eva Rutarová předvedla svůj agresivní tenis a vyhrála ve dvou setech. Adéla Vančurová hrála dobře, snažila se rozbít rychlou hru soupeřky šikovným úhlem nebo stopbalem, čož se dařilo a byly z toho zajímavé výměny. Nicméně Rutarová měla větší kvalitu (hlavně na servisu) a zaslouženě vyhrála.

Jankovská – Melounová 2:6, 6:4, 6:1
Petra Melounová předvedla uvolněný tenis. Po dvou dlouhých míčích šla do kurtu, zahrála náběh a u sítě výměnu dohrála. Ve druhém setu, když se míče ohrály, se více do hry dostala Tereza Jankovská, která výborně brání. Happy tenis Petry Melounové už tolik nefungoval a ve třetím setu Petra už ztratila trpělivost stále dobývat pevnou obranu Terezy Jankovské. Pěkný zápas.

Nováková – Kulhánková 2:6, 6:4, 6:0
Petra Nováková (za svobodna Hynková) porazila Denisu Kulhánkovou ve třech setech. Denisa Kulhánková měla set a ve druhém tuším že 4:2, ale zápas nedohrála. Petra Nováková byla vždy velká bojovnice a ani tentokrát nedala míč zadarmo. Denisa se snažila útočit z forhendu a soupeřka naopak z bekhendu.

Kováčová P. – Benáčková 6:1, 6:3
Pája Kováčová předvedla svůj rychlý tenis, což soupeřce nevyhovovalo. Kováčová má výbornou techniku všech úderů, takže se u tenisu vůbec nenadře. I když nepatří mezi vysoké hráčky, má výborný servis (skvěle technicky zvládnutý).

Tomanová – Plevová 7:6(2), 6:1
Velmi pěkný zápas. Výkon obou hráček mě mile překvapil. Eva Plevová se dobře pohybovala a čistě trefovala údery z obou stran. Nikola Tomanová hrála agresivně, ale nijak zběsile. Byl to zápas plný výměn a obě soupeřky ukázaly pěkný tenis.

Zálabská – Petráčková 6:2, 6:0
Zuzka Zálabská se přijela rozehrát před Extraligou, která se hraje v prosinci. Zuzka hrála rychle a soupeřku k ničemu nepustila. Eliška Petráčková nehrála vůbec špatně, ale Zuzka dobře servíruje a žene vás od prvního míče, takže pokud hrajete pomaleji než ona, máte pech.

Machalová – Kolářová 6:3, 4:6, 7:5
Velká bitva plná pěkných výměn. Sabča Machalová byla o něco aktivnější. Tereza Kolářová ubližovala soupeřce především z forhendu. Pěkný zápas.

Žovincová – Jarošová 6:1, 6:3
Vendy výborně servíruje. V tomto zápase dala pouze pár es, ale výborně jí fungoval druhý servis, který na pomalém milovickém betonu skáče hodně nahoru. Vendy diktovala výměny, měla délku jak z bekhendu tak i z forhendu. Adéla Jarošová hrála dobře, ale to nestačilo.

Marková – Kováčová H. 6:2, 6:3
Johana Marková si držela servis a soupeřka jí na začátku pomohla na svém servisu několika dvojchybami k vedení 4:0. Ve druhém setu se hra vyrovnala. Marková se snažila hrát agresivně a Kováčová se statečně držela především z bekhendové strany. Johana zaslouženě vyhrála ve dvou setech.

Horáčková – Kallmünzerová 3:6, 6:2, 7:6(1)
Tříhodinový zápas plný pěkných výměn. Kallmünzerová využila nové míče a její rovnější údery byly v prvním setu účinnější. Ve druhém setu se více do hry dostala Horáčková, která do té doby byla o něco pasivnější. Ve třetím setu to bylo jako na houpačce a Kallmünzerová měla za stavu 5:3 dokonce 2 mečboly, které však odehrála příliš pasivně. Nakonec zvítězila šťastnější Horáčková.

Procházková T. – Kudelová 6:1, 5:7, 6:1
Tereza Procházková – čerstvá přebornice Prahy žen – téměř nechybuje a dobře se hýbe. Kudelová v prvním setu neměla co hrát, soupeřka hrála bezchybně. Ve druhém setu Kudelová přidala na servisu a prvním servisem vyháněla Procházkovou do stran a uklízela druhým míčem do otevřeného kurtu. Dopracovala se i ke dvěma brejkbolům, které proměnila a získala druhý set. Ve třetím setu Kudelové už servis tolik nechodil a ve výměnách neměla moc šancí, takže 1:6.

Hrubá – Hrabalová 6:2, 6:0
Marina Hrubá hrála výborně, dobře se pohybovala a měla dobrou délku úderů. Kristýna Hrabalová tlačila, ale na pomalém betonu to nepsalo, takže útoky končily často chybou.

2. kolo

Jankovská – Rutarová 5:4 scr.
Eva Rutarová si za stavu 3:3 poranila zadní stehenní sval, což jí donutilo o 3 gemy později zápas skrečovat.

Vrbenská – Nováková 6:0, 6:4
Vrbenská soupeřku dnes ve všem přehrála, byla aktivnější, dobře se pohybovala. Nováková (za svobodna Hynková) se zřídkakdy dostala do tlaku a když už se tak stalo, zahrála bídný stopbal, který Anička v klidu zakončila. Petra Nováková se v druhém setu dostala více do hry a bojovala až do konce o každý míč.

Krejsová – Kováčová 6:0, 6:3
Zkušená harcovnice Petra Krejsová si dnes celkem snadno poradila s nebezpečnou Pavlou Kováčovou. Pavla Kováčová sice předvedla několik světových míčů, ale Petra Krejsová projevila více klidu v delších výměnách.

Horáčková – Marková 6:3, 1:6, 6:4
Horáčková měla lepší začátek a získala první set. Ve druhém setu Johana Marková rozjela naplno svoje bomby a obraz hry se změnil. Johana hrála agresivně, chodila i na síť, dobře servírovala. Horáčková se výborně hýbala a všechno svižně vracela zpět. Ve třetím setu Johana dotáhla z 2:4 na 4:4, ale nové míče jí za tohoto stavu štěstí nepřinesly.

Hrubá – Procházková T. 6:4, 1:0 scr.
Přebornice Prahy v kategorii žen Tereza Procházková hraje velmi náročný styl tenisu, ráda hraje dlouhé výměny a než by dala míč zadarmo, to radši sní koprovou omáčku :-) Dnes jí po prvním setu s Marinou Hrubou došly síly a musela skrečovat. Tím skončila její 8-mi zápasová vítězná šňůra (5 zápasů na Přeboru Prahy a na republice 2 zápasy v kvalifikaci a jeden vítězný zápas v hlavní soutěži). Marina měla opět dobrou délku úderů a pomáhala si i na podání.