Emoce na kurtu! Všichni na okruhu tě nenávidí, vyjel Murray na Rosola

TOP VIDEA
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Andy Murray má za sebou další peprnou slovní přestřelku s českým tenistou. Ve čtvrtfinále antukového turnaje v Mnichově se jeho terčem stal Lukáš Rosol, jemuž během hry vmetl do tváře: „Nikdo na okruhu tě nemá rád. Všichni tě nenávidí.“ Co se stalo? Rosol do nasazené jedničky vrazil během změny stran. Zápas byl hlavně na přelomu prvního a druhého setu dost emotivní, postup nakonec slavil Andy Murray po výhře 4:6, 6:3 a 6:2.

Jako kdyby nestačilo, že Andy Murray s Lukášem Rosolem museli na svůj zápas čekat od pátečního odpoledne, kdy je na kurt nepustil déšť. Outsider Rosol na úvod dopoledního mače vzal Skotovi první set, který mu otočil ze stavu 1:4 na 6:4, a všemožně se nasazené jedničce snažil dostat pod kůži.

Když do slovutného soupeře během jedné ze změn stran vrazil, bylo to na Murrayho moc.

VIDEO | Podívejte se na kolizi Rosola s Murraym při výměně stran

„Děláš to každý týden. Nikdo na okruhu tě nemá rád. Všichni tě nenávidí,“ prohlásil směrem k Rosolovi favorit zápasu. Rozhodčí ho musel uklidňovat, Murray s ním na konci prvního setu měl dlouhou rozpravu.

VIDEO | Podívejte se, jak Murray vynadal Rosolovi

„Fuuuuj,“ ozvalo se tou dobou z tribuny, kde zřejmě seděli čeští fanoušci a svého hráče se zastávali.

Pravda je, že Rosol umí zabrnkat na nervy. Známý je jeho konflikt s Rafaelem Nadalem ve Wimbledonu 2012, kde španělskému tenistovi během jedné z přestávek zboural jeho pečlivě rozestavěné lahve s pitím, na nichž si Nadal z pověrčivosti velmi zakládá.

Drobný výstup se skotským bouřlivákem měl už vloni v Indian Wells, kde jednu z ostrých smečí nasměroval přímo do Murrayho. I tehdy se Murray dost divil, co se to děje.

Řadu tenistů už Rosol rozhodil svým poklepáváním raketou o zem při přípravě na return. Když se k tomu přidá jeho hra, kterou i na nejlepší světové hráče umí čas od času vytáhnout, je k napětí blízko.

A tak to bylo i v Mnichově, kde se nakonec Murray uklidnil, druhý a třetí set vyhrál poměrem 6:3 a 6:2 a do semifinále postoupil on. Hned odpoledne pak Brit dosáhl na své první antukové finále v kariéře, ve kterém vyzve domácího Philippa Kohlschreibera.