Tenis na vozíku: Výsledky Prague PARKER Hannifin Cup

napsal briza 13.07.2014

Ve dnech 11. – 13. 7. 2014 se konal již 18. ročník Prague PARKER Hannifin Cupu by HVM Plasma na dvorcích TK Konstruktiva v Praze 4. Byl to poslední turnaj DOCUCOM TOUR 2013/14, mistrovství ČR v tenisu na vozíku a sjelo se na něj celkem 22 hráčů z Čech, Moravy i Slovenska včetně tří žen.

Nejvýše nasazeným hráčem byl Marek Gergely (SVK), který se pohybuje okolo 50. místa světového žebříčku, turnajovou dvojku potom zastupoval Čech Michal Stefanu.

Tito dva se také postupně probojovali do finále, kde výše nasazený a podstatně mladší Slovák zvítězil 75, 62.

Velké bitvy proběhly v soutěžích čtyřher – již prvá kola byla bitvou o každý míček některá utkání se hrála i téměř tři hodiny. Asi nejkrásnějším zápasem v této soutěži bylo semifinále reprezentanty ČR – Brychtou a mladým Utíkalem proti Slovákům Felixovi s Gergelym. V tomto utkání, které mělo bezesporu světovou úroveň, byli nakonec šťastnější Češi. Ti potom ve finále porazili i Haška s Rajznoverem 61, 62.

Soutěž útěchy vyhrál Jan Hašek.

Turnaj měl tradičně vysokou úroveň, kterou nenarušila ani páteční průtrž mračen, během které byly dvorce naprosto pod vodou, takže dvě třetiny pátečního programu se musely přesunout na sobotu – to znamenalo pro některé hráče až neúnosnou herní zátěž, takže v pozdních večerních hodinách byli opravdu vyčerpaní.

Turnaj má i propagační význam – vypadá to, že se tenis na vozíku zase vrátí do Jižních Čech odkud se z Českého Krumlova přijel podívat mladý adept, kterého atmosféra (i samotný sport) velmi zaujala.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na úspěšném průběhu turnaje – viz stránky www.vividus.cz či stránku turnaje na FB.