Advantage Cars Prague Open: Pavlásek s Šafránkem postupují. Lehečka naopak končí, prohrál i Staněk

- Jan Vojkůvka

Pražská Štvanice po roce opět ožila společným turnajem mužů a žen. Kromě kvalifikačních bojů se rozjela také hlavní soutěž mužů, v níž se do druhého kola probili Adam Pavlásek s Václavem Šafránkem. Konec na turnaji naopak potkal Jiřího Lehečku a Robina Staňka, kteří podlehli po třísetových duelech.

Pavlásek rozdrtil soupeře, postoupil do 2. kola
Adam Pavlásek se stal prvním českým postupujícím do druhého kola Advantage Cars Prague Open 2019. V utkání prvního kola narazil na Litevce Laurynase Grigelise, jehož smetl z kurtu za pouhých 55 minut po setech 6:2, 6:0.

Šafránek zdolal Blancaneauxe a postoupil
Turnaj v Praze úspěšně zahájil také Václav Šafránek. Český tenista v souboji s Francouzem Geoffreyem Blancaneauxem zvítězil 6:3, 6:4 a navázal na postup Adama Pavláska.

Lehečka v Praze dohrál v prvním kole
Na divokou kartu startující Jiří Lehečka se s dvouhrou na pražském challengeru loučí už v prvním kole. V souboji s Francouzem Tak Khunnem Wangem prohrál šampion wimbledonské juniorky ve třech setech 6:4, 4:6, 3:6.

Staněk na favorita nevyzrál
Robin Staněk startoval na turnaji v Praze díky divoké kartě, kterou však v úspěch nepřetavil. V utkání prvního kola proti favorizovanému Francouzi Kennymu De Schepperovi se sice bil srdnatě, ale nakonec mu podlehl ve třech setech 2:6, 6:2, 4:6.

Na turnaji startoval jako divoká karta Martin Damm, který reprezentuje Spojené státy. Patnáctiletý tenista ve svém duelu ovšem prohrál se Španělem Martinezem a s turnajem se bohužel loučí.

Kvalifikační boje v plném proudu
Celý program v Praze zahájily dopoledne zápasy kvalifikace. Mužskou jednokolovou kvalifikací úspěšně prošli Pavel Nejedlý, který porazil Tadeáše Paroulka 6:3, 6:1, a Vít Kopřiva, jenž smetl Tomáše Macháče 6:1, 6:2.