Pardubická juniorka: Souboj titánů poslal do finále Lehečku a Forejtka

napsal briza 16.08.2018

Už dlouho Pardubická juniorka nezažila tak kvalitní semifinálové zápasy. Forejtek porazil Jirouška 6:1, 3:6, 6:3 a Lehečka Svrčinu 6:3, 3:6, 6:4. Oba zápas měly vysokou tenisovou kvalitu, což ocenily i slušně zaplněné tribuny. Čeká nás atraktivní finále Lehečka – Forejtek, které začíná v pátek v 12:30 hod. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

Jiří Lehečka

Forejtek – Jiroušek 6:1, 3:6, 6:3
Jonáš Forejtek se ve výměnách nezaměřil na bekhendový roh soupeře, ale své útoky si připravoval přes Jirouškův forhend. Forejtek hrál razantněji a Jiroušek se nemohl dostat ke své hře. Na začátku druhého setu už byly míče ohranější a útoky Forejtka už neměly takový důraz. Jiroušek se dostal více do hry a i když se pak míče vyměnily, tak Jiroušek najednou převzal iniciativu. Odměnou mu byl druhý set 6:3. Ve třetím setu to vypadalo, že Forejtek má zdravotní problémy se zády, dokonce se nechal několik minut ošetřovat. Pauza na ošetření mu prospěla a zase to byl ten Forejtek z prvního setu, který hrál důrazněji. Tomáš Jiroušek tak titul na Pardubické juniorce nezíská. Forejtek má na zisk titulu šanci v pátek případně příští rok.

Lehečka – Svrčina 6:3, 3:6, 6:4
Lehečka se snažil vytvářet si tlak servisem a forhendem. Byl nebezpečný svým instinktivním stylem hry. Lehečka umí na brejkbol přiriskovat druhý servis nebo se překvapivě vydat po podání na síť. Svrčina svou šikovností dostával soupeře do nezvyklých pozic a dobrým pohybem a předvídavostí Lehečku nutil hrát o úder navíc. Lehečka v prvním setu využil šance, naopak Svrčina jednu svou šanci na brejk trestuhodně promarnil. Ve druhém setu byl Svrčina odvážnější a Lehečka byl pasivní. Ve třetím setu, když Lehečka ztratil podruhé svůj servis na 0:3, zdálo se, že je hotovo. Bohužel Svrčinovi hned následující servis vůbec nevyšel a pustil Lehečku znovu do zápasu. Lehečka toho využil a vyhrál set i celý zápas. Byl to naprosto vyrovnaný souboj, škoda, že vítěz může být jen jeden. Lehečka v pátek může získat titul popřípadě příští rok. O rok mladší Svrčina může přijet na Pardubickou juniorku ještě dvakrát.

Napsal: Lukáš Březina

Terezie Pluhařová Brenda Fruhvirtová Lehečka, Viďmanová Darja Viďmanová Brenda Fruhvirtová Julie Zýtová