ITF Véska 2016

napsal briza 24.07.2016

V soutěži děvčat se do finále probojovaly desátá nasazená Nika RADIŠIČ ze Slovinska a nenasazená Rossana MAFFEI z Itálie. Úspěšnější byla nasazená hráčka ze Slovinska i přesto, že v koncovce druhého setu polevila a utkání ukončila až v tie-breaku. Ve čtyřhrách dominoval čistě Ruský pár, Adelina BARAVI s Mayyou GORBUNOVOU, které již ve druhém kole porazily turnajové jedničky.

Antonín Štěpánek

Chlapecké finále mělo Českou účast v podobě Antonína ŠTĚPÁNKA, který svedl rovný souboj s Jackem DRAPEREM z Velké Británie. Utkání dvou levorukých hráčů dominovaly dlouhé výměny a neuvěřitelné nasazení obou hráčů. Antonín ŠTĚPÁNEK zároveň bojoval o turnajový „double“, protože o den dříve vyhrál společně s Dominikem KŘIPSKÝM celou soutěž ve čtyřhře. V koncovce dvouhry byl však úspěšnější mladý Brit, který zvítězil poměrem 7:5, 6:3.

Letošního čtvrtého ročníku turnaje se zúčastnilo celkem 129 hráčů z více než 20 zemí celého světa. Tímto bych rád poděkoval všem hráčkám a hráčům za předvedené výkony a nasazení a rodičům včetně trenérů a doprovodu za vytvoření velmi příjemné turnajové atmosféry. Rád bych také velmi poděkoval rozhodčím, organizačním pracovníkům klubu, správcům a všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu turnaje.

Tímto bych chtěl také upozornit na kvalifikační skupinu „GALEA CUP 2016“, která se v našem klubu uskuteční již příští týden. Soutěž bude probíhat od středy 20. do pátku 29.07.016. V naší kvalifikační skupině se předvedou Španělé, Portugalci, Italové, Finové, Izraelci, Bulhaři a samozřejmě také hráči České Republiky. Ti budou pod vedením Jiřího NOVÁKA, bývalého 5. nejlepšího hráče planety, usilovat o účast ve finálové skupině v Italských Benátkách.