OPTIM TOUR 2022: Barnat vyhrál premiérový IMOS cup v Třebíči

napsal briza 08.02.2022

Po ženách se sešli v Třebíči muži a opět se bylo na co dívat. Na rychlém povrchu dominovali ti, co dobře podávali. Do finále se nakonec dostali po zásluze Jiří Barnat a Robert Rumler. Robert během turnaje hrál velmi dobře mezihry a slušně returnoval a tak byl možná mírným favoritem. Vítězem se stal ale nakonec Jiří Barnat, který ho v kvalitním finále přetlačil po setech 6:3, 4:6, 6:4. Finále debla vyhrál celkem hladce Rumler s Černým nad Dudou a Barnatem 6:1, 6:4. Výsledky.

Jiří Barnat

Na turnaji bylo vidět pár pozoruhodných zápasů, kde o sobě dali vědět mladí hráči.

Už jenom z kvalifikace postoupili pouze hráči ročníků 2004–2006. Štěpán Baum měl ve čtvrtfinále dva mečboly na druhého nasazeného Matyáše Černého, aby nakonec prohrál těsně v tiebreaku rozhodujícího setu.

Tři tiebreaky se musely hrát v zápase Tomáše Zlatohlávka a domácího Ondřeje Válka.

Téměř tři hodiny si oba drželi servis a tak rozhodly minibreaky v tiebreacích.

Skvěle hrál i Maxim Mrva z Prostějova (r.2007 !!), který si ale ve čtvrtfinále poranil rameno a nemohl naplno podávat. Přesto ještě stihl v deblu uhrát se svým parťákem semifinále.

Hlavně ale byli všichni spokojeni s organizací, zázemím v klubu, které je opravdu na špičkové úrovni.

Bonusem bylo i to, že všichni mohli zdarma využívat služby místního fyzioterapeuta.

Co ovšem vůbec neodpovídalo kvalitě tohoto turnaje, byl stav míčů po chvíli hraní.

Některé míče dokonce praskly během hry a to není rozhodně poprvé na našich turnajích.

Možná je to tím, že se prodávají ze starých zásob z loňské zimy, kdy se turnaje u nás nehrály.

Halová část Optim Tour tedy skončila a těšme se společně na léto. Tam už společně (muži a ženy) budou hrát v červenci v Houštce, Brně a Dvoře Králové, v srpnu pak v Mladé Boleslavi.

Z Třebíče zaznamenal: Pavel Zlatohlávek