OPTIM TOUR 2019: Bolardt a Šalková vyhráli v Mladé Boleslavi

napsal briza 28.08.2019

V lesoparku Na Štěpánce se hrál poslední turnaj Optim Tour tohoto roku. Účast mužů byla velmi dobrá a favoritů na vítězství mnoho. Nakonec vyhrál první nasazený Antonín Bolardt, který porazil Martina Šafáře jen těsně 5:7,6:1,7:6. Výsledky: muži, ženy.

Antonín Bolardt

Martin měl totiž na svém servisu za stavu 5:4, postupně tři mečboly, ale neproměnil ani jeden. Tiebreak pak už prohrál poměrně hladce 2:7. Po cestě do finále porazil velmi dobré hráče a tak může být spokojen. Antonín Bolardt vyhrál první turnaj Optim Tour, nepočítáme-li jeho triumf na MASTERS v roce 2016. Z favoritů se tentokrát nedařilo Tondovi Štěpánkovi, který byl asi unaven z MČR v Ostravě, kde byl ve finále singla a debla s Bolardtem tam vyhrál. Ženskou účast asi ovlivnila souběžně hraná kvalifikace „pětadvacítky“ v Praze, kam se dostal, kdo chtěl. A tak zase zvítězilo mládí. Ve finále dvě děvčata narozená v roce 2004 a k tomu ještě mladší žačka Brenda Fruhvirtová v semifinále. Turnaj nakonec celkem hladce vyhrála Dominika Šalková, která ve finále porazila Julii Štruplovou 6:4,6:0 a přidala tak druhý letošní titul z turnajů tohoto okruhu. Finálové výsledky čtyřhry: Majšajdr, Zahrádka – Holiš, Prokop 6:2,6:2 a Baďurová, Němcová – Vlčková, Dejnožková 7:6,4:6,10:4

Kdo se probojoval na závěrečné MASTERS víme, ale co ještě neví, je jeho přesný termín. Určitě se bude hrát v halách na Mělníku a pravděpodobně někdy koncem listopadu či v první polovině prosince. Nechceme samozřejmě, aby termín kolidoval se zahraničními turnaji pořádaných v ČR či dokonce s MČR žen. Takže 15.ročník Optim Tour je skoro u konce a na www.optimtour.cz naleznete aktuální žebříčky, které vypovídají o tom, jak to celé letos dopadlo.

Z Mladé Boleslavi zpracoval: Pavel Zlatohlávek.